Skip links

RFP (Şartname) Hazırlama

RFP (Şartname) Hazırlama

Şartnameniz olmadan başarılı bir proje gerçekleştirmeyi mi düşünüyorsunuz?

Doğası gereği iş çözümleri projeleri oldukça komplekslerdir. Bir işletmenin veya herhangi bir kurumun, bir veya daha fazla, iş süreçlerinin dönüşümü gerçekleştirilecektir. Dolayısıyla bu tip projelere birden fazla tarafın katılımı söz konusu olmaktadır. Bu durumda, süreç, insan ve teknolojinin her birisinin önemli birer parametre olduğu gerçeğiyle karşılaşırız.

Bu tip projelerden, tüm paydaşların farklı beklentisi olduğunu da dikkate alırsak, neden kompleks dediğimiz daha anlaşılır hale gelir.

Özetle, birden fazla tarafın katılacağı ve farklı beklentilerin bulunduğu, karmaşık iş süreçleri ile yakından ilişkili projelerle karşı karşıya olduğumuzu söyleyebiliriz.

Pekiyi, projeye başlarken bir ürün ve/veya tedarikçi seçerken elinizde iyi hazırlanmış bir şartname bulunmuyorsa, ilgili tarafların beklentilerinin proje kapsamında olup olmadığını nasıl doğrularsınız? Daha da önemlisi, bu beklentilerin bir çıktı ile adreslenmesini nasıl garanti altına alırsınız? Cevap, “işiniz tesadüflere kalır.”

Herhangi proje, ürün/hizmet tasarımı tedariği mutlaka şartname ile yapılmalıdır.

DMR olarak ERP ve CRM süreçleri başta olmak üzere herhangi bir iş çözümü projeniz için şartname hazırlama ve kapsam belirleme hizmeti sunmaktayız. Böylece, kapsamı, bütçesi, zaman planı net olarak belirlenmiş, beklentilerin doğru belirlenmesine yardımcı olan projeler gerçekleştirmenizi sağlıyoruz.

Üstelik, şartname hazırlama çalışmasını DMR ile gerçekleştiren müşterilerimiz, birlikte proje gerçekleştirmeye karar verdiğinde bu hizmet bedelini proje bedelinden indiriyoruz.

Şartname hazırlama hizmetimizle ilgili detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

iletisim@dmrbt.com

216 470 79 49